Відновлення ванн вимагає використання надійних матеріалів. Насамперед потрібно визначити тип ємності, матеріал виготовлення, щоб підібрати найбільш оптимальний варіант барвника. Для цього варто скористатися вигідною пропозицією та замовити фарбу на https://woodbud.com.ua/uk/catalogue/kraski/kraski-dlja-vlazhnyh-pomeschenij .
Вибір
Існує два варіанти фарби, точніше емалі, якими можна фарбувати ванну. Вони відновлюють захисний шар та оберігають ємність від втрати тепла. Вирізняють такі типи:
- Епоксидні види характеризуються високою міцністю, якісною адгезією та тривалим терміном служби. Наносити найкраще на чавунні чи сталеві варіанти ванн.
- Акрилова емаль здебільшого перевищує епоксидну, але коштує дорожче. Її використовують для всіх видів ємностей, вона добре захищає корпус та знижує тепловтрати води.
Обидва варіанти стійки до вологи не реагують на вплив рідин. Однак необхідно врахувати, що хлор та кислоти діють на ці фарби негативно. Також не можна використовувати для чищення абразивні засоби у вигляді порошків, металізованих губок.
Правила використання
Спочатку варто визначитися з площею реставрації ванни, матеріалом її виготовлення. Далі вибирається фарба. Якщо буде застосовуватися епоксидна емаль, то варто подбати про якісне та постійне провітрювання, ніс та рот захистити респіратором. Цей вид фарби є токсичним. Для акрилової емалі також знадобиться провітрювання, проте можна обійтися простою марлевою пов’язкою.
Процес відбувається так:
- Окрема ділянка зачищається, видаляється наліт іржі, обробляються краї дефекту.
- Якщо ушкоджень безліч, або вони охоплюють значну ділянку, забирається весь шар емалі.
- Спочатку ванну миють засобом для чищення, потім болгаркою зі шліфувальним кругом знімають всю емаль.
- Усі частинки видаляються за допомогою пилососу.
- Ванна вимивається, висушується та проводиться знежирення, щоб підвищити адгезійні властивості.
- Краї ванни захищаються малярною стрічкою, щоб убезпечити стіни та інші поверхні від попадання фарби.
- Рівномірним шаром проводиться покриття дна, стін та бортів ванни. Це можна робити в два шари, щоб досягти абсолютно гладкої поверхні.
Фарбувати рекомендується широким пензлем, валиком і фарбопультом важко досягти рівномірності на такій складній поверхні. Після висихання фарби знімається стрічка. Експлуатацію ванни можна розпочинати через тиждень після фарбування.